AZSCORE
En | Ru | Az | Tr
25 February 21:28 (Africa/Lagos)

Handball Live Scores

R Refresh |

AUSTRIA: HLA - Relegation Group
19:00 Ferlach 26-30 Bruck
19:00 Leoben 23-26 Schwaz
AUSTRIA: HLA - Winners stage
19:00 Krems 27-29 Aon Fivers
BELGIUM: Division 1
20:15 Grace - Hollogne
20:15 Nelo - Vise
20:15 Tournai - Houthalen
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Premijer Liga
18:00 Borac 30-19 Krivaja
18:00 Krajina 31-26 Sarajevo
19:00 Hercegovina - Doboj
19:00 Maglaj - Celik Zenica
19:00 RK Konjuh - Prijedor
19:00 Vogosca - Gorazde
BULGARIA: A RHG
12:00 Spartak Varna - Pirin
13:00 Dobrudja - Fregata Burgas
advertisement 35-35
CROATIA: Premijer liga
16:30 Metalac 33-28 Varazdin
18:00 Gorica - Vinkovci
19:00 Rudar 30-26 Umag
CZECH REPUBLIC: Extraliga
17:00 Brno 22-29 Litovel
17:00 Lovosice 37-28 Plzen
18:00 Koprivnice 29-27 Nove Veseli
DENMARK: 1. Division
14:00 Ajax Kobenhavn 28-41 Odder
15:00 HIK 30-21 Ringsted
DENMARK: 1. Division Women
13:00 Aalborg HK W 30-26 Horsens W
14:00 Ringsted W 28-33 Bjerringbro W
14:30 Lyngby W 27-23 Sonderjyske W
15:00 Hadsten W 24-18 Vendsyssel W
16:00 Ajax Kobenhavn 31-25 EH Aalborg W
DENMARK: 888ligaen
16:00 GOG 32-27 Ribe
16:10 Arhus 34-27 Kolding
16:10 Skjern 35-29 Skanderborg
DENMARK: Primo Tours Ligaen Women
16:00 Viborg W 30-30 Ringkobing W
18:30 Copenhagen W 20-32 NFH Nyk W
EUROPE: Baltic League
16:00 Granitas Kaunas 25-33 Cocks (Fin)
EUROPE: BENE-League - Play Offs
13:30 Tongeren 33-32 Limburg Lions
16:00 Bocholt 26-24 Hasselt
EUROPE: Challenge Cup
18:00 Sloga (Srb) 34-30 Lokomotiv Varna
18:30 A.S.E. Douka (G 34-37 Amasya (Tur)
EUROPE: Champions League
17:00 Telekom Veszpre 21-24 Wisla Plock
17:30 Kiel 35-30 Bjerringbro/Sil
17:30 Vardar 34-26 Celje
20:00 Paris SG 26-23 Kadetten
2nd Half PPD Zagreb 26-24 Kristianstad
EUROPE: Champions League Women
14:00 Astrahanochka W 29-23 Thuringer W
15:00 Ferencvaros W 35-33 Metz W
17:00 Larvik W 17-34 CSM Bucuresti W
19:15 Krim W 35-22 Gyor W
EUROPE: SEHA Liga
18:00 Gorenje Velenje 27-35 Meshkov Brest (
EUROPE: WHIL Women
15:00 Pisek W 25-25 Veseli W
16:00 Partizanske W 35-25 Trencin W
17:30 Michalovce W 28-24 Slavia Prague W
17:30 Olomouc W 41-20 Zlin W
18:00 Most W 20-21 SKP Bratislava
18:00 Ostrava W 33-37 Sala W
FINLAND: SM-sarja - Losers stage
15:00 GrIFK 40-26 HIFK
15:00 SIF 25-26 AIFK
FINLAND: SM-sarja - Winners stage
15:00 BK 39-27 46
FINLAND: SM-sarja Women - Losers stage
17:30 BK - 46 W
FRANCE: Coupe de France
20:30 Massy Essonne - Creteil
20:30 Saint 26-31 Marcel Vernon
FRANCE: Division 1 Women
2nd Half Dijon W 9-16 Nice W
Half Time Celles W 29-25 Toulon W
GERMANY: 1. Bundesliga Women
16:30 Blomberg 42-30 Lippe W
19:00 Buxtehuder SV W 17-28 Nellingen W
19:30 BVB Dortmund W 21-28 Bietigheim W
19:30 SVG Celle W 21-25 Bad Wildungen W
GERMANY: 2. Bundesliga
17:00 Aue 25-26 Eisenach
19:00 Bad Schwartau 24-24 Bietigheim
19:00 Friesenheim 24-27 Hamm
19:30 Ferndorf 29-29 N
19:30 Nordhorn 23-28 Lingen
19:30 Saarlouis 28-21 Dessauer
19:30 Wilhelmshavener 26-30 Leutershausen
20:00 Konstanz 25-31 Emsdetten
GERMANY: 2. Bundesliga Women
17:00 DJK Trier W 24-22 Werder Bremen W
17:30 Bensheim 22-21 Auerbach W
17:30 Kurpfalz Baren 31-26 Rosengarten
17:30 TuS Lintfort W 30-20 Zwickau W
18:45 Beyerohde W 31-26 Haunstetten W
19:00 Rodertal W 24-14 Badenstedt W
19:30 Herrenberg W 26-24 Mainz W
19:30 Nurtingen W 17-31 HSG Kleenheim W
GERMANY: Bundesliga
19:00 Bergischer 23-27 Coburg 2000
19:00 Erlangen 22-26 Minden
19:00 HBW Balingen 18-26 Weilstetten
19:00 HSG Wetzlar 25-25 SC Magdeburg
19:00 Lemgo 17-18 Leipzig
2nd Half Goppingen 26-27 Fuchse Berlin
GREECE: Greek Cup
17:00 Proteas 23-26 Filippos Beroia
17:00 Xinis 25-24 PAOK
HUNGARY: NB I
18:00 Budakalasz 29-27 Gyongyosi
18:00 Eger 27-30 Cegledi
18:00 Komloi 27-26 Balatonfuredi
18:00 Mezokovesdi 39-32 Csurgoi
ITALY: Serie A
15:30 Fondi 17-22 Kelona
18:00 Gaeta 33-29 Noci
18:30 Albatro 18-24 Valentino Ferra
18:30 Dorica 12-32 Cologne
18:30 Musile 27-22 Pressano
18:30 Romagna 27-32 Cingoli
18:30 Trieste 31-34 Bozen
19:00 Brixen 29-22 Malo
19:00 Conversano 31-22 Benevento
19:00 Meran 31-28 Eppan
19:30 Bologna 26-22 Citta
19:30 Nonantola - Tavarnelle
20:30 Cassano 27-31 Mezzocorona
LITHUANIA: Lietuvos Lyga
13:00 Vilnius 21-28 Zemaitijos Drag
14:00 Grifas 22-24 Varenos
15:00 Gubernija 14-31 Alytaus
MALTA: 1st Division
14:00 HMS 24-38 La Salle
15:30 Luxol 30-27 Aloysians
17:00 Phoenix - Kavallieri
NETHERLANDS: Eredivisie Women - Losers stage
19:30 Nijland W - Vlug en Lenig W
20:00 E&O W 22-25 Borhave W
NETHERLANDS: Eredivisie Women - Winners stage
19:00 Gilde W - Westfriesland S
19:30 VOC Amsterdam W - Dalfsen W
20:15 Quintus W - Maedilon W
POLAND: Superliga
14:45 Wybrzeze Gdansk 27-32 Kwidzyn
18:00 Stal Mielec 30-28 Zabrze
18:00 Szczecin 22-26 Zaglebie
POLAND: Superliga Women
15:00 Koscierzyna W 20-28 Zaglebie W
16:00 Nowy Sacz W 24-35 Koszalinska W
17:00 Jelenina Gora W 29-28 Vistal Gdynia W
17:00 Piotrkow W 24-19 Kobierzyce W
18:00 Selgros Lublin 29-23 Pogon Szczecin
PORTUGAL: 1a Divisao Women
19:30 Alavarium W - Barros W
22:00 Academico W 31-23 Joana
PORTUGAL: Andebol 1
18:00 ABC Braga 28-24 Benfica
18:00 Sao Mamede 23-29 Belenenses
19:00 AC Fafe 24-24 Avanca
19:00 Boa Hora 40-23 Aquas Santas
19:00 Sporting - Maia
22:00 Arsenal 23-17 Porto
ROMANIA: Liga Nationala
10:00 Timisoara 32-32 CSM Satu Mare
11:00 Odorhei 24-24 Calarasi
17:00 CSM Fagaras 29-34 Steaua Bucurest
17:00 Suceava 24-31 Dinamo Bucurest
ROMANIA: Liga Nationala Women
15:00 Danubius Galati 28-24 SCM Craiova W
RUSSIA: Superleague
10:00 Saratov 32-23 Dinamo Astrakha
13:00 Stavropol 27-23 Perm
SERBIA: Superliga
18:00 Vojvodina 25-26 Dinamo
18:30 Metaloplastika 24-24 Rudar Kostolac
19:00 Jugovic 37-24 Crvena zvezda
19:00 Spartak Vojput - Morava
20:00 Partizan Belgra 28-24 Pozarevac
SLOVAKIA: Extraliga - Winners stage
18:00 Topolcany 28-33 Nove Zamky
SLOVENIA: 1. NLB Liga
19:00 Jeruzalem Ormoz 26-27 Koper
19:00 RD Izola 34-25 Loka
19:00 Ribnica 23-23 Slovenj Gradec
19:00 Trimo Trebnje 34-24 Krka
19:30 RK Dol Tki Hras 27-32 Ptuj
SLOVENIA: 1.A DRL Women
16:00 RK Ljubljana W 28-23 Zalec W
19:00 Celje W - Koper W
20:00 Ajdovscina W 23-21 Krka W
SOUTH KOREA: 1st League
06:00 Hynix 16-14 Doosan
SOUTH KOREA: 1st League Women
04:00 Incheon City W 32-28 Kyungnam W
08:00 Seoul City W 28-25 Sugar Gliders W
SPAIN: Division de Honor Plata
18:00 Palma del Rio 19-28 Gijon
18:30 Tolosa - Zamora
20:00 Alcobendas - Ciudad Real
20:00 BMC - Torrelavega
20:00 Bordils - Cisne
20:00 Cordoba - Barcelona II
20:00 Covadonga - Nava
20:30 Teucro 24-37 Amenabar
SPAIN: DivisiĆ³n de Honor Women
16:30 BM Base Villave 21-21 Guardes W
17:00 BM Granollers W 22-25 Zuazo Barakaldo
17:30 BMC Mavi Nuevas 31-24 Porrino W
18:00 Alcobendas W 26-26 Cleba W
18:00 Elche 26-25 Mustang W
18:30 Malaga W 17-27 Gran Canaria W
19:30 Valencia W 24-32 Bera Bera W
SPAIN: Liga ASOBAL
17:00 Ademar 33-21 Puerto Sagunto
17:00 Atl. Valladolid 26-33 Granollers
17:00 Villa de Aranda 25-23 Anaitasuna
18:00 BM Sinfin 32-27 Puente Genil
18:30 Benidorm 31-26 Quabit Guadalaj
18:30 Morrazo Cangas 30-22 Huesca
20:00 La Rioja 30-19 CD Bidasoa Irun
SWEDEN: Allsvenskan
15:45 Onnereds 30-19 Tyreso
16:00 Linkoping 30-33 Anderstorps
17:00 Hallby 27-33 Lindesberg
17:15 Vasteras Irsta 20-32 Rimbo
SWEDEN: Allsvenskan Women
13:30 Linkoping W 30-20 Helsingborg W
13:30 Onnereds W 22-21 Tyreso W
15:00 Kungalvs W 22-33 Torslanda W
SWEDEN: SHE Women
14:00 Skara W 23-26 Skuru W
15:00 Eslov W 25-20 Heid W
15:00 Vasteras W 25-21 Skovde W
SWITZERLAND: NLA - Relegation Group
17:30 Gossau 18-27 RTV Basel
SWITZERLAND: NLA - Winners stage
18:30 HC Kriens 27-22 Pfadi Winterthu
SWITZERLAND: SPL Women
17:00 Winterthur W 43-18 SPONO Eagles W
17:00 Zug W 31-32 Stans W
TURKEY: Superlig
11:00 Selcuklu BLD Sp 27-33 Milli Piyango

R Refresh