AZSCORE
En | Ru | Az | Tr
19 February 22:26 (Africa/Lagos)

Hockey Live Scores

R Refresh |

AUSTRIA: EBEL - Losers stage
17:00 Dornbirn 4-2 Znojmo
17:00 Fehervar AV19 1-3 Graz 99ers
17:00 Olimpija Ljublj 4-5ot Villach
AUSTRIA: EBEL - Winners stage
17:00 Bolzano 6-2 Liwest Linz
17:00 Klagenfurt 4-2 Vienna Capitals
17:00 TWK Innsbruck 7-9 Salzburg
BELARUS: Extraleague - Losers stage
15:00 Belarus U20 1-3 Novopolotsk
15:00 Brest 2-5 Mogilev
15:00 Lida 7-0 Vitebsk
BELARUS: Extraleague - Winners stage
12:30 Yunost Minsk 4-1 Soligorsk
15:00 Molodechno 2-1 Zhlobin
15:00 Neman Grodno 1-0 Gomel
CANADA: CIS - Play Offs
00:00 Saint Marys 0-6 UPEI
01:00 McGill 3-1 Laurentian
01:00 Ryerson 4-2 Waterloo
01:00 UQTR 3-1 Carleton
01:00 York 3-2 Lakehead
01:30 Concordia 2-0 UOIT
01:30 Queens 5-2 Ottawa West Gol
02:00 Calgary 2-3 UBC
03:00 Mount Royal - Manitoba
CANADA: CWHL Women
19:00 Boston Blades W - Brampton Thunde
20:30 Calgary Inferno 3-6 Les Canadiennes
CANADA: LNAH
01:30 Thetford Mines 2-6 Riviere
02:00 Saint 1-0 Georges
Break Time Predateurs de L 7-2 Trois
CANADA: OHL
01:00 Erie Otters 3-0 Mississauga Ste
01:00 Flint Firebirds 7-5 Sarnia Sting
01:00 Hamilton Bulldo 4-3 Ottawa 67s
01:05 Saginaw Spirit 4-5ot Kitchener Range
01:05 Windsor Spitfir 3-1 Guelph Storm
01:07 Soo Greyhounds 8-1 Niagara IceDogs
01:30 Barrie Colts 6-1 North Bay Batta
01:30 Owen Sound Atta 2-3pen Oshawa Generals
20:00 Kingston Fronte 1-4 London Knights
3rd Period Sudbury Wolves 4-5 Niagara IceDogs
advertisement 4-0
CANADA: QMJHL
00:00 Acadie 1-5 Bathurst Titan
00:00 Halifax Moosehe 8-4 Charlottetown I
01:00 Rouyn 4-1 Noranda Huskies
01:00 Val 1-1 d'Or Foreurs
1st Period Baie 1-0 Comeau Drakkar
1st Period Shawinigan Cata 0-0 Quebec Remparts
1st Period Victoriaville T 4-0 Gatineau Olympi
2nd Period Sherbrooke Phoe 0-0 Blainville
CANADA: WHL
00:00 Calgary Hitmen 7-2 Saskatoon Blade
02:00 Moose Jaw Warri 2-3ot Regina Pats
02:00 Swift Current B 1-4 Everett Silvert
02:30 Brandon Wheat K 1-4 Prince Albert R
03:00 Kootenay Ice 6-2 Victoria Royals
03:00 Lethbridge Hurr 5-3 Saskatoon Blade
03:05 Seattle Thunder 7-4 Portland Winter
03:30 Medicine Hat Ti 4-3pen Edmonton Oil Ki
04:00 Vancouver Giant 5-2 Red Deer Rebels
04:05 Tri - City Americans
04:05 Kelowna Rockets 5-1 Prince George C
CZECH REPUBLIC: ELJ - First stage
12:30 Mlada Boleslav 6-4 Trinec U20
CZECH REPUBLIC: Extraliga
15:00 Pardubice 2-1ot Mlada Boleslav
15:00 Trinec 3-2ot Zlin
15:30 Litvinov 2-1 Karlovy Vary
16:00 Liberec 6-2 Mountfield HK
16:30 Plzen 4-0 Vitkovice
17:00 Sparta Prague 1-0 Kometa Brno
17:20 Olomouc 1-2 Chomutov
EUROPE: BeNe League
19:00 Limburg 4-2 Leuven
19:00 Tilburg Trapper - Zoetermeer
20:00 Herentals - Kemphanen
20:30 Antwerp 8-4 Nijmegen
FINLAND: Suomi-sarja
14:00 AIK 5-2 S
14:15 Riemu 3-8 Titaanit
15:00 Kiekkokopla 11-1 Hunters
15:00 Pyry 9-1 Karhu HT
16:00 FPS 12-6 VG
16:00 KJT 4-6 Indians Kaarina
16:00 Koovee 0-7 JHT
17:30 D 2-3ot Kiekko
FRANCE: French Cup
15:00 Rouen 4-3 Grenoble
GERMANY: DEL
14:00 Adler Mannheim 5-4 Grizzly Wolfsbu
14:00 ERC Ingolstadt 5-2 Nurnberg Ice Ti
14:00 Iserlohn Rooste 1-5 Munchen
16:30 Bremerhaven 6-2 Dusseldorf
16:30 Straubing Tiger 1-3 Augsburger Pant
16:45 Krefeld Pinguin 3-2ot Kolner
GERMANY: DEL2
16:00 Dresdner Eislow 4-1 Bayreuth
17:00 Bietigheim/Biss 3-2 Heilbronner
17:00 Kassel 6-1 Bad Nauheim
17:00 Kaufbeuren 3-1 Crimmitschau
18:30 Frankfurt Lowen 0-4 Starbulls Rosen
18:30 Freiburg 4-0 Lausitzer Fuchs
18:30 Ravensburg 9-1 Riessersee
GERMANY: Oberliga North - Losers stage
16:00 Erfurt 4-9 Harzer F.
16:00 FASS Berlin 2-1 Preussen
18:30 Hannover Scorpi 1-4 EC Hannover
19:00 Rostock 4-1 Timmendorfer
GERMANY: Oberliga North - Winners stage
18:30 Herner 5-7 Halle
18:30 Wedemark 3-2 Leipzig
19:00 Crocodiles Hamb 2-4 Essen
GERMANY: Oberliga South - Winners stage
18:00 Peiting 2-1 Deggendorfer
18:00 Selber 0-3 Landshut
18:00 Sonthofen 3-4 Tolzer Lowen
18:30 Weiden 7-4 Regensburg
HUNGARY: MOL Liga - Play Offs
17:30 Brasov 5-2 Debrecen
LATVIA: LHL
16:00 Liepaja 1-2 HS Riga
NORWAY: Division 1
13:15 Gjovik 5-2 Bergen
14:00 Comet 4-2 Narvik
15:00 Ringerike 3-12 Nidaros
NORWAY: Get-ligaen
17:00 Frisk Asker 5-2 Storhamar
17:00 Lillehammer 5-3 Kongsvinger
17:00 Stjernen 1-0 Stavanger
17:00 Valerenga 3-4 Manglerud
ROMANIA: Campionatul National
10:00 Sportul Student 3-1 Steaua Bucurest
RUSSIA: MHL
07:00 Kuznetskie Medv 3-2 Omskie Yastreby
07:00 Sibirskie Snaip 5-1 Belye Medvedi
11:00 Irbis 4-2 Sputnik Almetie
14:00 Ladya 0-7 Reaktor
RUSSIA: VHL
10:00 Yermak Angarsk 4-0 Ryazan
11:00 Krasnoyarsk 2-3 Voronezh
12:00 Karaganda 3-1 SKA Neva St. Pe
12:00 Kazzinc 4-3pen Torpedo
13:00 Kurhan 1-3 Chelmet Chelyab
13:00 Perm 4-1 Nizhny Tagil
13:00 Toros Neftekams 6-2 Penza
13:00 Tyumen - Orsk
14:00 Izhevsk 3-1 Saratov
15:00 Balashikha 8-0 Sarov
15:00 Dinamo St. Pete 2-1 Bars
15:00 Khimik 2-1 Volzhsk
15:00 Tver 3-4ot Almetyevsk
RUSSIA: VHL-B - Second stage
11:00 Altay Barnaul 1-2 Mordovia
11:00 Cheboksary 11-0 HC Rostov
11:00 Slavutych 5-1 Kristall Junior
13:00 Junior Sputnik 3-1 CSK VVS
15:00 Chelny 5-1 Tambov
SLOVAKIA: 1. Liga - Play Offs
18:00 Topolcany 0-7 Skalica
SLOVAKIA: Tipsport Liga
15:00 Nitra 1-2 Liptovsky Mikul
17:00 Kosice 4-2 Ban. Bystrica
17:00 Poprad 4-3ot Martin
17:00 Zilina 3-2 Nove Zamky
17:00 Zvolen 6-3 Dukla Trencin
SPAIN: LNH - 5th-7th places
13:50 CH Boadilla 2-1 Puigcerda
SWEDEN: AllEttan Norra
15:00 Haninge 6-2 Pitea
15:00 Huddinge 7-3 Asploven
16:00 Vasby 5-1 Ostersund
16:00 Visby/Roma 1-5 Kalix Ungdoms
SWEDEN: AllEttan Södra
16:00 Borlange 4-2 Kristianstads
16:00 Kallinge/Ronneb 3-1 Mariestads
SWEDEN: HockeyAllsvenskan
16:00 Oskarshamn 1-2ot Vasteras
16:00 Tingsryds 6-4 Mora
17:00 AIK 4-0 Almtuna
SWEDEN: HockeyEttan Norra - Losers stage
16:00 Kiruna 5-1 Tegs
16:00 Ornskoldsvik 4-2 Lejon
16:00 Solleftea 5-3 Vannas
SWEDEN: HockeyEttan Ostra - Losers stage
16:00 Arlanda 3-4 Sollentuna
16:00 Nacka 5-0 Hammarby
16:00 Vallentuna 5-1 Tumba
SWEDEN: HockeyEttan Sodra - Losers stage
16:00 Dalen 3-2pen Hanhals
16:00 Tranas 6-5 Helsingborgs
16:00 Tyringe 3-2 Halmstad
SWEDEN: HockeyEttan Vastra - Losers stage
16:00 Aker/Strangnas 4-3 Forshaga
16:00 Grastorps 4-0 Koping
16:00 Surahammars 2-4 Arboga
SWEDEN: SDHL Women
16:00 AIK W 5-1 Brynas W
16:00 Djurgardens W 5-3 Sundsvall W
16:00 Lulea W 0-3 Linkopings W
16:00 Modo W 3-2pen HV 71 W
16:00 SDE HF W 8-3 Leksands W
SWITZERLAND: NLA
15:45 Zurich 1-4 Langnau Tigers
SWITZERLAND: NLB - Play Offs
17:00 Thurgau 5-3 Langenthal
17:30 Ajoie 2-4 Red Ice
17:30 Olten 0-2 Rapperswil
17:45 Visp 3-4ot La Chaux
UKRAINE: Extra League
12:00 Vityaz Kharkiv 5-1 Bilyi Bars
UNITED KINGDOM: Elite League
18:15 Coventry 3-4ot Nottingham
18:30 Manchester 4-2 Sheffield
19:30 Dundee 1-3 Fife
USA: AHL
01:00 Grand Rapids Gr 4-3 San Antonio Ram
01:05 Lehigh Valley P 0-4 Hartford Wolf P
01:05 Providence Brui 2-1 Hershey Bears
01:05 Springfield Thu 0-2 Wilkes
01:05 Binghamton Sena 6-4 Rochester Ameri
02:00 Texas Stars 0-2 Chicago Wolves
02:00 Rockford IceHog 1-4 Charlotte Check
03:00 Ontario Reign 2-5 San Jose Barrac
04:00 San Diego Gulls 2-4 Tucson Roadrunn
04:30 Stockton Heat 1-3 Bakersfield Con
1st Period Milwaukee Admir - Charlotte Check
1st Period Iowa Wild 1-1 Cleveland Monst
23:00 Hartford Wolf P - Springfield Thu
23:05 Rochester Ameri 5-4 Binghamton Sena
2nd Period Bridgeport Soun 2-2 Hershey Bears
2nd Period Utica Comets 2-1 Lehigh Valley P
2nd Period Providence Brui 0-0 Wilkes
Break Time St. John's IceC 1-0 Syracuse Crunch
USA: ECHL
01:05 South Carolina 5-4 Manchester Mona
01:05 Atlanta Gladiat 5-3 Adirondack Thun
01:05 Wheeling Nailer 4-3ot Kalamazoo Wings
01:30 Fort Wayne Kome 3-4ot Brampton Beast
02:05 Wichita Thunder 2-3pen Toledo Walleye
02:05 Missouri Maveri 2-6 Quad City Malla
02:05 Tulsa Oilers 2-3 Indy Fuel
03:00 Utah Grizzlies 2-6 Idaho
05:15 Alaska Aces 2-3pen Colorado Eagles
19:30 Orlando Solar B 3-3 Norfolk Admiral
1st Period Reading Royals - Elmira Jackals
23:05 Allen Americans - Rapid City Rush
23:05 Missouri Maveri - Toledo Walleye
23:05 Tulsa Oilers 6-4 Wichita Thunder
2nd Period Cincinnati Cycl 1-3 Fort Wayne Kome
2nd Period Greenville Swam 3-0 Florida Everbla
2nd Period South Carolina 1-0 Adirondack Thun
USA: FHL
00:00 Danville Dasher 3-4ot Port Huron Prow
01:30 Port Huron Prow 5-1 Danbury Titans
01:30 Watertown Wolve 8-0 Cornwall
02:00 Danville Dasher 2-4 St Clair Shores
19:00 Cornwall - Watertown Wolve
23:00 St Clair Shores - Berlin River Dr
USA: NHL
00:00 Buffalo Sabres - Chicago Blackha
00:00 Columbus Blue J - Nashville Preda
00:00 New York Island 6-1 New Jersey Devi
01:00 Chicago Blackha 3-2 Edmonton Oilers
01:00 New Jersey Devi 3-6 New York Island
01:00 Toronto Maple L 1-4 Ottawa Senators
02:00 Arizona Coyotes 4-3ot San Jose Sharks
02:00 Dallas Stars 5-2 Tampa Bay Light
02:00 Minnesota Wild 2-3 Nashville Preda
04:00 Los Angeles Kin 2-1ot Florida Panther
04:00 Vancouver Canuc 2-1 Calgary Flames
18:30 New York Ranger 1-2 Washington Capi
23:00 Ottawa Senators - Winnipeg Jets
2nd Period Pittsburgh Peng - Detroit Red Win
USA: NWHL Women
00:30 Boston Pride W - Buffalo Beauts
USA: SPHL
00:00 Huntsville Havo 3-2pen Pensacola Ice F
01:05 Roanoke Dawgs 7-5 Pensacola Ice F
01:30 Columbus Cotton 1-3 Huntsville Havo
1st Period Peoria Rivermen - Knoxville Ice B
1st Period Macon Mayhem 1-0 Fayetteville Fi
USA: USHL
01:05 Youngstown Phan 2-3ot USA U18
01:15 Muskegon Lumber 4-3 Chicago Steel
02:05 Fargo Force 5-6 Madison Capitol
02:05 Green Bay Gambl 6-2 Sioux
02:05 Omaha Lancers 4-7 Tri
02:05 Cedar Rapids Ro 3-2 Lincoln Stars
02:05 Des Moines Bucc 3-1 Dubuque Fightin
02:05 Sioux Falls Sta - Bloomington Thu
22:05 Chicago Steel - Muskegon Lumber
22:05 Waterloo Black 3-1 Lincoln Stars

R Refresh